Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 37
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
roku w duchu patriotyzmu w pięćsetną rocznicę zwycięstwa bitwy pod Grunwaldem społeczeństwo Poronina postawiło na Galicowej Grapie krzyż, który stał się symbolem nadziei na zwycięstwo i odzyskanie niepodległości.
Uroczystość religijno-patriotyczna rozpoczęła się Mszą św. w intencji całej wspólnoty parafialnej, po której wyruszyła procesja pod krzyż. Ks. proboszcz przypomniał jakie znaczenie ma krzyż w życiu człowieka, w historii. - Ten krzyż na Galicowej Grapie przetrwał burze, wichury, I i II wojnę światową, komunizm. Trwał i trwać będzie, gdyż jest fundamentem, oparciem, zakotwiczeniem w Bogu - mówił m.in. ks. F. Juchas.
Swą obecnością uroczystość uświetnili m.in. przedstawiciele władz powiatu tatrzańskiego ze starostą
roku w duchu patriotyzmu w pięćsetną rocznicę zwycięstwa bitwy pod Grunwaldem społeczeństwo Poronina postawiło na Galicowej Grapie krzyż, który stał się symbolem nadziei na zwycięstwo i odzyskanie niepodległości.<br>Uroczystość religijno-patriotyczna rozpoczęła się Mszą św. w intencji całej wspólnoty parafialnej, po której wyruszyła procesja pod krzyż. Ks. proboszcz przypomniał jakie znaczenie ma krzyż w życiu człowieka, w historii. - Ten krzyż na Galicowej Grapie przetrwał burze, wichury, I i II wojnę światową, komunizm. Trwał i trwać będzie, gdyż jest fundamentem, oparciem, zakotwiczeniem w Bogu - mówił m.in. ks. F. Juchas.<br>Swą obecnością uroczystość uświetnili m.in. przedstawiciele władz powiatu tatrzańskiego ze starostą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego