Typ tekstu: Książka
Autor: Czapski Józef
Tytuł: Patrząc
Rok wydania: 1996
Lata powstania: 1956-1958
temat odwilży. Treść mego artykułu jest znacznie węższa. Starałem się prześledzić na odcinku plastyki, szczególnie malarstwa, na podstawie prasy fachowej i wiadomości otrzymanych bezpośrednio, czy i jakie tam zaszły przemiany. Otóż przemiany obiektywne, konkretne - można stwierdzić. Jakby nie był skromny ten odcinek - "aura letsza" na tym skrawku kultury ma swoje znaczenie, w dalszych powiązaniach, może i dla całości życia w kraju.
W plastyce od 1948/1949 roku oddychać było coraz trudniej; w pewnej chwili nie było już czym oddychać, więc ewolucja, której początki zaznaczyły się już około 1954 roku, znaczy więcej, niż nam tutaj mogłoby się zdawać.
A jeżeli wolność rodzi
temat odwilży. Treść mego artykułu jest znacznie węższa. Starałem się prześledzić na odcinku plastyki, szczególnie malarstwa, na podstawie prasy fachowej i wiadomości otrzymanych bezpośrednio, czy i jakie tam zaszły przemiany. Otóż przemiany obiektywne, konkretne - można stwierdzić. Jakby nie był skromny ten odcinek - "aura letsza" na tym skrawku kultury ma swoje znaczenie, w dalszych powiązaniach, może i dla całości życia w kraju.<br>W plastyce od 1948/1949 roku oddychać było coraz trudniej; w pewnej chwili nie było już czym oddychać, więc ewolucja, której początki zaznaczyły się już około 1954 roku, znaczy więcej, niż nam tutaj mogłoby się zdawać.<br>A jeżeli wolność rodzi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego