Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy ezoteryczne
Rok: 2000
mówią na temat naszego satelity.
Księżyc - patron mii
Czary najlepiej skutkują w czasie pełni. Niektóre z praktyk, zwłaszcza odczynianie uroków, miały być łatwiejsze do przeprowadzania w czasie nowiu lub ubywania Księżyc.
Zabiegi związane z płodności praktykowano głownie w czasie pełni i przybywania Księżyca.
Wyciu wilków, zaniepokojonych lśnieniem Księżyca, przypisywano złowrogie znaczenie, stąd prawdopodobnie pochodzą legendy o ludziach zmieniających się w wilki w świetle Księżyca, czyli wilkołakach.
Wierzono, że dziecko urodzone lub poczęte w czasie pełni, zwłaszcza w znaku Raka lub Ryb, częściej lunatykuje i jest bardziej podatne na tzw. "zły urok" lub "złe oko".
Władca przypływów
Księżyc rządzi przypływami i odpływami
mówią na temat naszego satelity.<br>Księżyc - patron mii<br>Czary najlepiej skutkują w czasie pełni. Niektóre z praktyk, zwłaszcza odczynianie uroków, miały być łatwiejsze do przeprowadzania w czasie nowiu lub ubywania Księżyc.<br>Zabiegi związane z płodności praktykowano głownie w czasie pełni i przybywania Księżyca.<br>Wyciu wilków, zaniepokojonych lśnieniem Księżyca, przypisywano złowrogie znaczenie, stąd prawdopodobnie pochodzą legendy o ludziach zmieniających się w wilki w świetle Księżyca, czyli wilkołakach.<br>Wierzono, że dziecko urodzone lub poczęte w czasie pełni, zwłaszcza w znaku Raka lub Ryb, częściej lunatykuje i jest bardziej podatne na tzw. "zły urok" lub "złe oko".<br>Władca przypływów<br>Księżyc rządzi przypływami i odpływami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego