Typ tekstu: Książka
Autor: Kuncewiczowa Maria
Tytuł: Cudzoziemka
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1936
patrzyła w oczy roześmianymi oczami. Porucznik stropił się.
- Da razwie eto Jewrejka? - bąknął, zerkając na wzburzonych panów wokoło.
Ale już tante Louise nadążyła Louise nadążyła w skrzypiących prunelkach. Płonęła z gniewu; parasolką o wysokiej, cienkiej rączce uderzyła porucznika w ramię i krzyknęła:
- Puść pan natychmiast to dziewczę! A cóż to znaczy, na Boga? . Ja na pana sprawiedliwość znajdę. Cóż to, moi państwo - rozejrzała się władczo po otoczeniu - moskiewski żołdak napastuje polskie dziewczę, a państwo milczycie? Czy już do tego stopnia Polska spodlała w niewoli?
Porucznik puścił Różę, szybko odszedł, mrucząc:
- Jechidnyje Polacziszki, czort nogę z wami złamie...
Róża skubała chusteczkę, ciotka
patrzyła w oczy roześmianymi oczami. Porucznik stropił się. <br>- Da razwie eto Jewrejka? - bąknął, zerkając na wzburzonych panów wokoło. <br>Ale już tante Louise nadążyła Louise nadążyła w skrzypiących prunelkach. Płonęła z gniewu; parasolką o wysokiej, cienkiej rączce uderzyła porucznika w ramię i krzyknęła: <br>- Puść pan natychmiast to dziewczę! A cóż to znaczy, na Boga? &lt;gap&gt; . Ja na pana sprawiedliwość znajdę. Cóż to, moi państwo - rozejrzała się władczo po otoczeniu - moskiewski żołdak napastuje polskie dziewczę, a państwo milczycie? Czy już do tego stopnia Polska spodlała w niewoli? <br>Porucznik puścił Różę, szybko odszedł, mrucząc: <br>- &lt;foreign&gt;Jechidnyje Polacziszki, czort nogę z wami złamie&lt;/&gt;... <br>Róża skubała chusteczkę, ciotka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego