Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 22
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zwłoki, których nie udało się spalić, leżały obok krematorium i dlatego obóz był zatruwany zarówno dymem palonych, jak i przykrym zapachem rozkładających się zwłok więźniów. Kaindl podaje, że wówczas znajdowało się około 45.000 więźniów i na tylu więźniów mieli przygotowany prowiant, a skoro tylko połowa więźniów została zaprowiantowana, to znaczy, że w obozie było kilkadziesiąt tysięcy więcej więźniów, niż zapisano w księgach obozowych!

*

Wiele osób, w moim dość długim życiu, zadawało mi pytania: "Jak to się stało, że przeżyłem więzienia i obozy koncentracyjne?" "Jak odbiły się na moim zdrowiu fizycznym i psychicznym te ciężkie przeżycia więziennoobozowe?"
Byłem i jestem katolikiem
zwłoki, których nie udało się spalić, leżały obok krematorium i dlatego obóz był zatruwany zarówno dymem palonych, jak i przykrym zapachem rozkładających się zwłok więźniów. Kaindl podaje, że wówczas znajdowało się około 45.000 więźniów i na tylu więźniów mieli przygotowany prowiant, a skoro tylko połowa więźniów została zaprowiantowana, to znaczy, że w obozie było kilkadziesiąt tysięcy więcej więźniów, niż zapisano w księgach obozowych!<br><br>*<br><br>Wiele osób, w moim dość długim życiu, zadawało mi pytania: "Jak to się stało, że przeżyłem więzienia i obozy koncentracyjne?" "Jak odbiły się na moim zdrowiu fizycznym i psychicznym te ciężkie przeżycia &lt;orig&gt;więziennoobozowe&lt;/&gt;?"<br>Byłem i jestem katolikiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!