Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
mężczyzna musi być władczy, zdolny do przewodzenia i panowania.
Ci, którzy mają z tym kłopoty na trzeźwo, po alkoholu często bezwzględnie wymuszają posłuszeństwo na żonie i dzieciach, młodszym rodzeństwie, starych rodzicach, potrafią też terroryzować obcych ludzi. Dopiero wtedy czują, że są w stanie sprostać własnym wyobrażeniom o tym, co to znaczy naprawdę być facetem.
Włodek: Trzykrotnie w swoim życiu zmieniałem mieszkanie i zawsze na klatce znalazł się taki jeden, co to po trzeźwemu mógł uchodzić niemal za pantoflarza - nieśmiały, skromniutki, zawsze z przyklejonym uśmiechem. Ale gdy wypił, ogarniała go żądza panowania. Budził powszechny lęk. Nieraz widziałem, jak żona takiego władcy musi
mężczyzna musi być władczy, zdolny do przewodzenia i panowania.<br>Ci, którzy mają z tym kłopoty na trzeźwo, po alkoholu często bezwzględnie wymuszają posłuszeństwo na żonie i dzieciach, młodszym rodzeństwie, starych rodzicach, potrafią też terroryzować obcych ludzi. Dopiero wtedy czują, że są w stanie sprostać własnym wyobrażeniom o tym, co to znaczy naprawdę być facetem.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Trzykrotnie w swoim życiu zmieniałem mieszkanie i zawsze na klatce znalazł się taki jeden, co to po trzeźwemu mógł uchodzić niemal za pantoflarza - nieśmiały, skromniutki, zawsze z przyklejonym uśmiechem. Ale gdy wypił, ogarniała go żądza panowania. Budził powszechny lęk. Nieraz widziałem, jak żona takiego władcy musi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!