Typ tekstu: Rozmowa bezpośrednia
Tytuł: Rozmowa o ubraniach,rozmowa o zakupach, spędzaniu wolnego czasu
Rok powstania: 1998
oszukać.
- A to ja bym się
- Albo bym panią zaczarowała.
- Tak? Umie pani czarować?
- Niech pani popatrzy na mnie, ja zaczaruję.
- I się zamienimy w żabę?
- Tak.
- Jakby się żaba w księcia zamieniła.
- Siedem, dziewięć, dobrze, dziesięć...
- Teraz nie oszukać...
- ...siedem, dziesięć, tak czy tak, nie to jest moje, to znaczy, wiesz, jak zaczaruje to już wiesz.
- Trzeba hipnotyzować.
- Nie, nie
- Nie próbuje?
- Ano właśnie.
- A Ludwik to kosztuje ile, dwa pięćdziesiąt?
- Ludwik ten, dwa trzydzieści.
- A gdzie jest pani Ewa?
- Pani Ewa kupiła sobie budę na Orliku.
- Tak? Taką budę?
- Nie, większą.
- Porządny sklep, tak?
- Tak.
- Pani do końca tutaj
oszukać.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - A to ja bym się &lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Albo bym panią zaczarowała.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Tak? Umie pani czarować?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Niech pani popatrzy na mnie, ja zaczaruję.&lt;vocal desc="laugh"&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - I się zamienimy w żabę?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Tak.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Jakby się żaba w księcia zamieniła.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Siedem, dziewięć, dobrze, dziesięć...&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Teraz nie oszukać...&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - ...siedem, dziesięć, tak czy tak, nie to jest moje, to znaczy, wiesz, jak zaczaruje to już wiesz.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Trzeba hipnotyzować.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Nie, nie &lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Nie próbuje?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Ano właśnie. &lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - A Ludwik to kosztuje ile, dwa pięćdziesiąt?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Ludwik ten, dwa trzydzieści.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - A gdzie jest pani Ewa?&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Pani Ewa kupiła sobie budę na Orliku.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;- Tak? Taką budę? &lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Nie, większą.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt;- Porządny sklep, tak?&lt;/&gt; <br>&lt;whon&gt; - Tak.&lt;/&gt;<br>&lt;whon&gt; - Pani do końca tutaj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!