Typ tekstu: Książka
Autor: Kruczkowski Leon
Tytuł: Kordian i cham
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1932
jadalni.
Feluś cokolwiek ociężale zajął swoje miejsce przy stole. Z niejakim rozdrażnieniem, z niechęcią skrytą słuchał zwyczajnego, hałaśliwego gwaru bardziej zgłodniałych kolegów. Utkwił przymrużone oczy w liczbie wylakierowanej białą farbą na czarnej ceracie stołu - "45".
Taki był numer jego miejsca w jadalni. Od czterech lat ten sam, bez zmiany... To znaczy, odkąd Feluś znalazł się w tej belwederskiej szkole ...Czterdzieści pięć!... Cztery... pięć!... Od czterech lat bez zmian... Ba! Przejdzie i piąty rok - - i Feluś siadywać będzie do śniadań, do obiadów i do kolacyj na tym samym tu miejscu przy stole... na miejscu oznaczonym liczbą "45"!
Iście beznadziejne są te wazy
jadalni.<br>Feluś cokolwiek ociężale zajął swoje miejsce przy stole. Z niejakim rozdrażnieniem, z niechęcią skrytą słuchał zwyczajnego, hałaśliwego gwaru bardziej zgłodniałych kolegów. Utkwił przymrużone oczy w liczbie wylakierowanej białą farbą na czarnej ceracie stołu - "45".<br>&lt;page nr=194&gt; Taki był numer jego miejsca w jadalni. Od czterech lat ten sam, bez zmiany... To znaczy, odkąd Feluś znalazł się w tej belwederskiej szkole ...Czterdzieści pięć!... Cztery... pięć!... Od czterech lat bez zmian... Ba! Przejdzie i piąty rok - - i Feluś siadywać będzie do śniadań, do obiadów i do kolacyj na tym samym tu miejscu przy stole... na miejscu oznaczonym liczbą "45"!<br>Iście beznadziejne są te wazy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego