Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
odtworzona w rozwiązaniach równań oscylatorów. Należy też zaznaczyć, że model chodu dwunożnego można zaimplementować w maszynach kroczących czteronożnych, gdzie nogi poruszają się w parach.
Rozważmy uproszczony geometryczny model płaski kończyn dolnych człowieka. Zajmiemy się wyznaczaniem kątów w dwu stawach biodrowych i dwu stawach kolanowych.
Kąty mierzone są od linii pionowych, znak dodatni odpowiada wychyleniu w prawo od linii pionowej, znak ujemny -wy chyleniu w lewo (rys. 6.1).

Można też zidentyfikować, jaka jest zależność pomiędzy zmianami parametrów oscylatorów a zmianami obrazu chodu [152, 153], jakie obserwujemy w chodzie człowieka.
Jest to istotna zaleta oscylatorów, bowiem nie ma innych metod pozwalających opisać w
odtworzona w rozwiązaniach równań oscylatorów. Należy też zaznaczyć, że model chodu dwunożnego można zaimplementować w maszynach kroczących czteronożnych, gdzie nogi poruszają się w parach. <br>Rozważmy uproszczony geometryczny model płaski kończyn dolnych człowieka. Zajmiemy się wyznaczaniem kątów w dwu stawach biodrowych i dwu stawach kolanowych. <br>Kąty mierzone są od linii pionowych, znak dodatni odpowiada wychyleniu w prawo od linii pionowej, znak ujemny -wy chyleniu w lewo (rys. 6.1). <br>&lt;gap&gt;<br>Można też zidentyfikować, jaka jest zależność pomiędzy zmianami parametrów oscylatorów a zmianami obrazu chodu [152, 153], jakie obserwujemy w chodzie człowieka. <br>Jest to istotna zaleta oscylatorów, bowiem nie ma innych metod pozwalających opisać w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego