Typ tekstu: Książka
Autor: red. Strączek Damian
Tytuł: Klonowanie
Rok: 1998
sobą osobniki, które miały najbardziej pożądane, zdaniem człowieka, cechy, nie dokonywano manipulacji poprzez mechaniczne wszczepianie genu, ale na drodze odpowiedniego doboru organizmów.
W chwili ekspansji inżynierii genetycznej naukowcy zastanawiali się, co należy określać tym pojęciem - cała praca hodowlana jest przecież także inżynierią genetyczną. Wówczas więc zgodzono się, by za jej znak rozpoznawczy przyjąć fakt przeprowadzania bezpośrednich manipulacji w obrębie DNA.
Istnieją granice dopuszczalnej ludzkiej ingerencji, ale nie są one jasno wytyczone - stąd wyobraźnia wielu osób, nie zorientowanych w faktycznym wymiarze zjawiska, projektuje przerażające obrazy nieodpowiedzialnych naukowców, igrających z siłami przyrody.
Rozważmy jeden z przypadków nadużyć. Zawsze zwierzęta selekcjonuje się pod określonym kątem
sobą osobniki, które miały najbardziej pożądane, zdaniem człowieka, cechy, nie dokonywano manipulacji poprzez mechaniczne wszczepianie genu, ale na drodze odpowiedniego doboru organizmów. <br>W chwili ekspansji inżynierii genetycznej naukowcy zastanawiali się, co należy określać tym pojęciem - cała praca hodowlana jest przecież także inżynierią genetyczną. Wówczas więc zgodzono się, by za jej znak rozpoznawczy przyjąć fakt przeprowadzania bezpośrednich manipulacji w obrębie DNA.<br>Istnieją granice dopuszczalnej ludzkiej ingerencji, ale nie są one jasno wytyczone - stąd wyobraźnia wielu osób, nie zorientowanych w faktycznym wymiarze zjawiska, projektuje przerażające obrazy nieodpowiedzialnych naukowców, igrających z siłami przyrody. <br>Rozważmy jeden z przypadków nadużyć. Zawsze zwierzęta selekcjonuje się pod określonym kątem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego