Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.31 (26)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
coraz więcej, bo jesteśmy coraz bliżej Unii. Kiedyś fałszywki należały do rzadkości. W ciągu ostatnich miesięcy stykamy się z nimi niemal codziennie.
Skąd trafiają do Polski?
- W zasadzie ze wszystkich krajów UE. Często przywożą je uczciwi ludzie, nieświadomi, że padli ofiarą przestępców.
Po czym poznać fałszywki?
- Każdy banknot ma zabezpieczenia: znak wodny, nitkę zabezpieczającą, hologram i farbę zmieniającą kolor w zależności od kąta patrzenia na nią. Jak się spojrzy pod światło, widać to gołym okiem.
Czy każde podrobione euro są do rozpoznania dla kogoś, kto nigdy nie miał go w ręku?
- W większości tak. Profesjonalne podróbki trafiają się w Polsce o wiele
coraz więcej, bo jesteśmy coraz bliżej Unii. Kiedyś fałszywki należały do rzadkości. W ciągu ostatnich miesięcy stykamy się z nimi niemal codziennie.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Skąd trafiają do Polski?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- W zasadzie ze wszystkich krajów UE. Często przywożą je uczciwi ludzie, nieświadomi, że padli ofiarą przestępców.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Po czym poznać fałszywki?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Każdy banknot ma zabezpieczenia: znak wodny, nitkę zabezpieczającą, hologram i farbę zmieniającą kolor w zależności od kąta patrzenia na nią. Jak się spojrzy pod światło, widać to gołym okiem.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Czy każde podrobione euro są do rozpoznania dla kogoś, kto nigdy nie miał go w ręku?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- W większości tak. Profesjonalne podróbki trafiają się w Polsce o wiele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego