Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 30
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
do kierowania traktorem. Po nowe prawo jazdy nie musimy już zgłaszać się w urzędzie, możemy zażyczyć dostarczenia sobie dokumentu pocztą. To tylko niektóre zmiany "komunikacyjne", które obowiązują od 1 lipca. Zmieniły się także wzory dokumentów.
Nowy dokument prawa jazdy jest wielkości karty kredytowej. Ma szereg zabezpieczeń podobnych jak banknot (np. znaki wodne). - Trudniej go będzie teraz zniszczyć czy podrobić - twierdzi Jan Gabor, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w nowotarskim starostwie. Podobnie jak blankiety dowodów rejestracyjnych czy świadectw kwalifikacyjnych, prawa jazdy wykonywane są tylko w jednym miejscu w Polsce - w Wytwórni Papierów Wartościowych S.A w Warszawie. Zmiany jakości dokumentów nie są jedynymi
do kierowania traktorem. Po nowe prawo jazdy nie musimy już zgłaszać się w urzędzie, możemy zażyczyć dostarczenia sobie dokumentu pocztą. To tylko niektóre zmiany "komunikacyjne", które obowiązują od 1 lipca. Zmieniły się także wzory dokumentów.<br>Nowy dokument prawa jazdy jest wielkości karty kredytowej. Ma szereg zabezpieczeń podobnych jak banknot (np. znaki wodne). - Trudniej go będzie teraz zniszczyć czy podrobić - twierdzi Jan Gabor, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w nowotarskim starostwie. Podobnie jak blankiety dowodów rejestracyjnych czy świadectw kwalifikacyjnych, prawa jazdy wykonywane są tylko w jednym miejscu w Polsce - w Wytwórni Papierów Wartościowych S.A w Warszawie. Zmiany jakości dokumentów nie są jedynymi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!