Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
sprowadzająca zaśnięcie. Mama też ma sposób na złośliwe pyszczki: podaje mi skrzyżowane ręce i całuje mnie w czoło. Nie lubi wprawdzie pocałunków, ale dla wieczornego przerażenia robi ustępstwo. Później zaciąga żółte story i wycofuje się do jadalni, pozostawiając w szparze uchylonych drzwi smugę światła. Błogosławiony półmrok zaciera kwiaty i liście, zrównuje wyspy miast na kołdrze i rozpłaszcza gęby stiuków na suficie, ażeby powikłać strony, wywinąć je na opak, w mylne obszary snu. Zacierają się nie dość jeszcze rozpoznane, ale natrętne przestrzenie i czasy.
I przychodzi śnienie, w którym rozchylają się czerwone maki na żółtym piasku, wracają i wracają przez lata, jakby
sprowadzająca zaśnięcie. Mama też ma sposób na złośliwe pyszczki: podaje mi skrzyżowane ręce i całuje mnie w czoło. Nie lubi wprawdzie pocałunków, ale dla wieczornego przerażenia robi ustępstwo. Później zaciąga żółte story i wycofuje się do jadalni, pozostawiając w szparze uchylonych drzwi smugę światła. Błogosławiony półmrok zaciera kwiaty i liście, zrównuje wyspy miast na kołdrze i rozpłaszcza gęby stiuków na suficie, ażeby powikłać strony, wywinąć je na opak, w mylne obszary snu. Zacierają się nie dość jeszcze rozpoznane, ale natrętne przestrzenie i czasy.<br>I przychodzi śnienie, w którym rozchylają się czerwone maki na żółtym piasku, wracają i wracają przez lata, jakby
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!