Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
się kształtem ziaren i zawartością skrobi, która zwiększa wchłanialność wody i powoduje sklejanie się ziaren. Im dłuższe i cieńsze ziarno, tym bardziej sypki będzie ryż po ugotowaniu.
Ze względu na kształt ziaren wyróżnia się trzy rodzaje ryżu: długoziarnisty - delikatny w smaku, dobry do sałatek i zapiekanek, średnioziarnisty - bardziej wilgotny, do zup i risott; krótkoziarnisty - zlepia się po ugotowaniu, do deserów.
Gatunki ryżu: naturalny - usunięto z niego łupinę, najzdrowszy; paraboliczny - sparzony, nasiąknięty i wysuszony przed oczyszczeniem; basmati - najszlachetniejszy, ma lekko orzechowy smak; dziki - to nasiona trawy wodnej.
Co się kryje w ziarnach?
Ryż stanowi bogate źródło węglowodanów.
Zawiera też błonnik, białko oraz
się kształtem ziaren i zawartością skrobi, która zwiększa wchłanialność wody i powoduje sklejanie się ziaren. Im dłuższe i cieńsze ziarno, tym bardziej sypki będzie ryż po ugotowaniu.<br>Ze względu na kształt ziaren wyróżnia się trzy rodzaje ryżu: długoziarnisty - delikatny w smaku, dobry do sałatek i zapiekanek, średnioziarnisty - bardziej wilgotny, do zup i risott; krótkoziarnisty - zlepia się po ugotowaniu, do deserów.<br>Gatunki ryżu: naturalny - usunięto z niego łupinę, najzdrowszy; paraboliczny - sparzony, nasiąknięty i wysuszony przed oczyszczeniem; basmati - najszlachetniejszy, ma lekko orzechowy smak; dziki - to nasiona trawy wodnej.<br>&lt;tit&gt;Co się kryje w ziarnach?&lt;/&gt;<br>Ryż stanowi bogate źródło węglowodanów.<br>Zawiera też błonnik, białko oraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!