Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 38
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
którym złożono kilkanaście niewielkich kawałeczków wędzonego łososia w towarzystwie bitej, lecz niesłodzonej śmietany. Autorska kompozycja kucharza okazała się smaczną, drugą już tego dnia niespodzianką.
Do wyboru było pięć zup: kwaśnica na gęsinie za 4,8 zł, gulaszowa w cenie 5 zł, żurek podhalański 5,5 zł, pomidorowa 4 zł, oraz zupa rybna po węgiersku za 5 zł.
Całkiem niedawno zdarzyło mi się w miłym towarzystwie odwiedzić naszych bratanków znad Dunaju, którzy częstowali nas zupą rybną na śniadanie, obiad i kolację; śmiało możecie uważać mnie za eksperta w tej dziedzinie. Aby otrzymać coś, co z grubsza nazwać można polewką rybną po węgiersku
którym złożono kilkanaście niewielkich kawałeczków wędzonego łososia w towarzystwie bitej, lecz niesłodzonej śmietany. Autorska kompozycja kucharza okazała się smaczną, drugą już tego dnia niespodzianką.<br>Do wyboru było pięć zup: &lt;dialect&gt;kwaśnica&lt;/&gt; na &lt;orig&gt;gęsinie&lt;/&gt; za 4,8 zł, gulaszowa w cenie 5 zł, żurek podhalański 5,5 zł, pomidorowa 4 zł, oraz zupa rybna po węgiersku za 5 zł.<br>Całkiem niedawno zdarzyło mi się w miłym towarzystwie odwiedzić naszych bratanków znad Dunaju, którzy częstowali nas zupą rybną na śniadanie, obiad i kolację; śmiało możecie uważać mnie za eksperta w tej dziedzinie. Aby otrzymać coś, co z grubsza nazwać można polewką rybną po węgiersku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!