Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
kolorowe paznokietki.
Wieczorem na ścisłym posiedzeniu komitetu strajkowego omówiono wyniki tej konferencji. Wszyscy na ogół podzielali zdanie Szczęsnego, że władze grają na zwłokę. Nie mając jeszcze dyrektyw z Warszawy ani siły do rozgromienia "taborytów" z ulicy Królewieckiej, zwodzą do czasu, ale dziś już na Grzywnie w 14 pułku piechoty werbowały zupaków do akcji przeciwko nim. Może szykują szturm, a może wygłodzenie, tak czy owak o dogadaniu się nie ma mowy. Droga jest każda chwila.
- Towarzyszka Borzęcka powinna zaraz wyjechać do okręgu. Potrzebujemy szerokiej kampanii wspierającej i potrzebujemy forsy na żywienie ludzi, ale to już, póki nie ma blokady.
Głos nie zdradził
kolorowe paznokietki.<br>Wieczorem na ścisłym posiedzeniu komitetu strajkowego omówiono wyniki tej konferencji. Wszyscy na ogół podzielali zdanie Szczęsnego, że władze grają na zwłokę. Nie mając jeszcze dyrektyw z Warszawy ani siły do rozgromienia "taborytów" z ulicy Królewieckiej, zwodzą do czasu, ale dziś już na Grzywnie w 14 pułku piechoty werbowały zupaków do akcji przeciwko nim. Może szykują szturm, a może wygłodzenie, tak czy owak o dogadaniu się nie ma mowy. Droga jest każda chwila.<br>- Towarzyszka Borzęcka powinna zaraz wyjechać do okręgu. Potrzebujemy szerokiej kampanii wspierającej i potrzebujemy forsy na żywienie ludzi, ale to już, póki nie ma blokady.<br>Głos nie zdradził
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!