Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 33
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Cała sztuka w jej dodawaniu sprowadza się jednak do tego, że ostrość potrawy nie zabija innych aromatów - curry, imbiru, czosnku, sosu sojowego i ostrygowego, trawy cytrynowej oraz charakterystycznego słodkawego posmaku. Do tego wszystkiego podawany jest ryż - parowany, niesolony, by złagodzić pikantność potraw.
Posiłek w Tajlandii nie składa się z tradycyjnej zupy i drugiego dania. Je się kilka potraw, stąd zapewne duża ilość rozmaitych dań, które najprościej zaliczyć można do rodziny zakąsek. Znakomita sałatka ryżowa, naleśniki z farszem mięsnym, aromatyczne kulki rybne to zaledwie kilka z nich.
Dni Kuchni Tajskiej w Zakopanem zbiegły się akurat ze świętem narodowym tego kraju - 67. urodzinami
Cała sztuka w jej dodawaniu sprowadza się jednak do tego, że ostrość potrawy nie zabija innych aromatów - curry, imbiru, czosnku, sosu sojowego i ostrygowego, trawy cytrynowej oraz charakterystycznego słodkawego posmaku. Do tego wszystkiego podawany jest ryż - parowany, niesolony, by złagodzić pikantność potraw.<br>Posiłek w Tajlandii nie składa się z tradycyjnej zupy i drugiego dania. Je się kilka potraw, stąd zapewne duża ilość rozmaitych dań, które najprościej zaliczyć można do rodziny zakąsek. Znakomita sałatka ryżowa, naleśniki z farszem mięsnym, aromatyczne kulki rybne to zaledwie kilka z nich.<br>Dni Kuchni Tajskiej w Zakopanem zbiegły się akurat ze świętem narodowym tego kraju - 67. urodzinami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!