Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
rosół z wieprzowiny, jarzyn i suszonych grzybów. Groch ugotować w tej samej wodzie, a gdy będzie miękki przetrzeć przez sitko, przelewając rosołem tak, aby na sicie pozostały tylko łupiny. Do grochowego musu przecedzić resztę rosołu, posolić.
Cebulę posiekać, usmażyć na smalcu. Oprószyć mąką, zasmażyć na złoty kolor i dodać do zupy razem z przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Zagotować. Wieprzowinę pokroić na kawałki, włożyć do zupy razem z kiełbaskami i podgrzać.
DUŻO: WITAMIN A, B12, ŻELAZA
Dobra rada!
Grochówkę można także przyprawić majerankiem i podawać z grzankami lub kluskami z zlanego ciasta.
Zupa "rozmaitości" z fasolką i bobem
SKŁADNIKI NA 4 PORCJE
rosół z wieprzowiny, jarzyn i suszonych grzybów. Groch ugotować w tej samej wodzie, a gdy będzie miękki przetrzeć przez sitko, przelewając rosołem tak, aby na sicie pozostały tylko łupiny. Do grochowego musu przecedzić resztę rosołu, posolić.<br>Cebulę posiekać, usmażyć na smalcu. Oprószyć mąką, zasmażyć na złoty kolor i dodać do zupy razem z przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Zagotować. Wieprzowinę pokroić na kawałki, włożyć do zupy razem z kiełbaskami i podgrzać.<br>DUŻO: WITAMIN A, B12, ŻELAZA<br>Dobra rada!<br>Grochówkę można także przyprawić majerankiem i podawać z grzankami lub kluskami z zlanego ciasta.<br>Zupa "rozmaitości" z fasolką i bobem<br>SKŁADNIKI NA 4 PORCJE
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego