Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
produkty rolne", m.in.: nabiał, drób, ryby i przetwory rybne (z wyłączeniem konserw), mleko, miód pszczeli, owoce i warzywa, produkty gospodarki leśnej i łowieckiej, wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego.

Prawo (ale nie obowiązek) do zryczałtowanego zwrotu części podatku VAT mają wszyscy producenci żywności. Rolników, którzy zechcą z niego skorzystać, ustawa zwalnia z obowiązku rejestrowania się, wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji sprzedaży, składania w urzędach skarbowych deklaracji podatkowych VAT-7. Te obowiązki ciążą na kupującym, rolnik musi jedynie posiadać konto bankowe, na które będzie odtąd przelewana należność powiększona o VAT.

Skorzystanie z ryczałtu jest dobrowolne. Drobni rolnicy, którzy dojdą do wniosku, że odliczanie
produkty rolne", m.in.: nabiał, drób, ryby i przetwory rybne (z wyłączeniem konserw), mleko, miód pszczeli, owoce i warzywa, produkty gospodarki leśnej i łowieckiej, wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego.<br><br>Prawo (ale nie obowiązek) do zryczałtowanego zwrotu części podatku VAT mają wszyscy producenci żywności. Rolników, którzy zechcą z niego skorzystać, ustawa zwalnia z obowiązku rejestrowania się, wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji sprzedaży, składania w urzędach skarbowych deklaracji podatkowych VAT-7. Te obowiązki ciążą na kupującym, rolnik musi jedynie posiadać konto bankowe, na które będzie odtąd przelewana należność powiększona o VAT.<br><br>Skorzystanie z ryczałtu jest dobrowolne. Drobni rolnicy, którzy dojdą do wniosku, że odliczanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego