Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
Komu by więc w takiej sytuacji zależało na rozgłosie? Wiemy, że na ten temat ukazały się już sprawozdania i spekulacje w prasie kapitalistycznej. Postacią najbardziej zagadkową, ale która mogłaby nam rzecz wyjaśnić, jest oczywiście ten prywatny detektyw van Guptas czy Das Guptas.
- Musimy działać sprawnie - podjął dyrektor - czyli partyjnie. Akurat zwalnia się miejsce w chicagowskiej ekspozyturze LOT-u, więc proponuję, żeby pułkownik Feliks Rżecki skorzystał z okazji i stanowisko objął. Zarezerwowałem dla niego już miejsce na lot do Chicago z przesiadką w Londynie.
- Mam więc okazję zatrzymać się w Londynie - wnioskował Rżecki.
- Dlaczego? - zapytał ze zdziwieniem przewodnik Prącz.
- Mam w Anglii
Komu by więc w takiej sytuacji zależało na rozgłosie? Wiemy, że na ten temat ukazały się już sprawozdania i spekulacje w prasie kapitalistycznej. Postacią najbardziej zagadkową, ale która mogłaby nam rzecz wyjaśnić, jest oczywiście ten prywatny detektyw van Guptas czy Das Guptas.<br>- Musimy działać sprawnie - podjął dyrektor - czyli partyjnie. Akurat zwalnia się miejsce w chicagowskiej ekspozyturze LOT-u, więc proponuję, żeby pułkownik Feliks Rżecki skorzystał z okazji i stanowisko objął. Zarezerwowałem dla niego już miejsce na lot do Chicago z przesiadką w Londynie.<br>- Mam więc okazję zatrzymać się w Londynie - wnioskował Rżecki.<br>- Dlaczego? - zapytał ze zdziwieniem przewodnik Prącz.<br>- Mam w Anglii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego