Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 40
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
w praktyce, wskutek niewystarczającej obserwacji drogi lub błędnego przewidywania i kojarzenia, dość często musimy możliwie jak najszybciej zatrzymać nasz pojazd.
Jak to zrobić w miarę bezpiecznie?
Istnieją dwie metody postępowania. Pierwsza polega na tym, że hamujemy "na raz" i dopiero bezpośrednio przed przeszkodą - jeżeli droga zatrzymania okaże się zbyt długa - zwalniamy pedał hamulca i omijamy tę przeszkodę. Przy tej metodzie pedał hamulca naciskamy do oporu i tak trzymamy, o ile samochód nie odchyla się od kierunku jazdy. Uwaga! Jeśli w czasie hamowania zauważymy tendencję do uciekania tyłu samochodu w którąś ze stron - natychmiast, na moment, przestajemy hamować.
Właśnie z uwagi na
w praktyce, wskutek niewystarczającej obserwacji drogi lub błędnego przewidywania i kojarzenia, dość często musimy możliwie jak najszybciej zatrzymać nasz pojazd.&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Jak to zrobić w miarę bezpiecznie?&lt;/&gt;<br> Istnieją dwie metody postępowania. Pierwsza polega na tym, że hamujemy "na raz" i dopiero bezpośrednio przed przeszkodą - jeżeli droga zatrzymania okaże się zbyt długa - zwalniamy pedał hamulca i omijamy tę przeszkodę. Przy tej metodzie pedał hamulca naciskamy do oporu i tak trzymamy, o ile samochód nie odchyla się od kierunku jazdy. &lt;hi rend="bold"&gt;Uwaga! Jeśli w czasie hamowania zauważymy tendencję do uciekania tyłu samochodu w którąś ze stron - natychmiast, na moment, przestajemy hamować.&lt;/&gt;<br> Właśnie z uwagi na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego