Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
czy i o ile wzrośnie wynagrodzenie podwładnego. - Chcemy dać kierownikom narzędzie do motywowania pracowników. Nie każdy urzędnik musi dostać taką samą podwyżkę - wyjaśnia wiceminister pracy Krzysztof Pater.
Zdaniem prof. Steca to powrót do systemu sprzed kilku lat. - My w służbie cywilnej długo walczyliśmy, by móc zobiektywizować kryteria wynagradzania - przypomina.
Pastwa zwraca uwagę, że w propozycjach wiceministra Patera brakuje przepisów, które chroniłyby prawa pracowników budżetówki. Urzędnicy już dziś się martwią, że najwięcej pieniędzy będą dostawać dyrektorzy, bo to oni będą rozdzielać środki.
- Trzeba będzie coś zrobić, by nowy system nie sprzyjał dyskryminowaniu ludzi - przyznaje Pater.
Członkowie Rady Służby Cywilnej mówili też wczoraj, że
czy i o ile wzrośnie wynagrodzenie podwładnego. &lt;q&gt;- Chcemy dać kierownikom narzędzie do motywowania pracowników. Nie każdy urzędnik musi dostać taką samą podwyżkę&lt;/&gt; - wyjaśnia wiceminister pracy &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Pater&lt;/&gt;.<br>Zdaniem prof. &lt;name type="person"&gt;Steca&lt;/&gt; to powrót do systemu sprzed kilku lat. &lt;q&gt;- My w służbie cywilnej długo walczyliśmy, by móc zobiektywizować kryteria wynagradzania&lt;/&gt; - przypomina.<br>&lt;name type="person"&gt;Pastwa&lt;/&gt; zwraca uwagę, że w propozycjach wiceministra &lt;name type="person"&gt;Patera&lt;/&gt; brakuje przepisów, które chroniłyby prawa pracowników budżetówki. Urzędnicy już dziś się martwią, że najwięcej pieniędzy będą dostawać dyrektorzy, bo to oni będą rozdzielać środki.<br>&lt;q&gt;- Trzeba będzie coś zrobić, by nowy system nie sprzyjał dyskryminowaniu ludzi&lt;/&gt; - przyznaje &lt;name type="person"&gt;Pater&lt;/&gt;.<br>Członkowie &lt;name type="org"&gt;Rady Służby Cywilnej&lt;/&gt; mówili też wczoraj, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego