Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
działalności gospodarczej wszystkich polskich przedsiębiorstw w 1993 roku. General Motors posiada majątek wart dwa razy więcej, niż majątek (trwały i obrotowy) całego polskiego biznesu (prywatnego i publicznego).
My dysponujemy majątkiem na poziomie Shella, nieco większym od IBM czy Exxon.
Nie sugeruję, że powinniśmy paść na kolana przed potężnym GM, ale zwracam uwagę, że polityka gospodarcza pojedynczych krajów, uboższych od pojedynczego koncernu w ogóle nie liczy się w świecie, w którym istnieją ponadnarodowe koncerny.
Wielkie firmy już dawno dostrzegły, że rządy muszą zabiegać o ich względy, aby przypisywać sobie sukcesy gospodarcze.
Po mistrzowsku wykorzystuje to np. Volkswagen w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech; Mercedes i
działalności gospodarczej wszystkich polskich przedsiębiorstw w 1993 roku. General Motors posiada majątek wart dwa razy więcej, niż majątek (trwały i obrotowy) całego polskiego biznesu (prywatnego i publicznego).<br>My dysponujemy majątkiem na poziomie Shella, nieco większym od IBM czy Exxon.<br>Nie sugeruję, że powinniśmy paść na kolana przed potężnym GM, ale zwracam uwagę, że polityka gospodarcza pojedynczych krajów, uboższych od pojedynczego koncernu w ogóle nie liczy się w świecie, w którym istnieją ponadnarodowe koncerny.<br>Wielkie firmy już dawno dostrzegły, że rządy muszą zabiegać o ich względy, aby przypisywać sobie sukcesy gospodarcze.<br>Po mistrzowsku wykorzystuje to np. Volkswagen w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech; Mercedes i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego