Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 11.28
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
tych zasad czuwałaby specjalna komisja. W kolejce po certyfikat functional foods czekają już kolejne gatunki chleba. Analitycy zapowiadają pojawienie się innych rodzajów takich produktów: zwyczajny żółty ser ma być już wkrótce mniej słony. Zwolennicy functional foods podkreślają jednak, że właściwości lecznicze i profilaktyczne nie będą osiągane kosztem walorów smakowych. Funkcjonalna żywność to również szansa dla alergików - mleko owsiane z powodzeniem zastępuje mleko krowie, a przy okazji obniża poziom cholesterolu i zawiera antyutleniacze. Po chleb XXI w. do apteki?
Marzena Hausman Sztokholm

Apteka strachu
Co czwarty lek dopuszczony do sprzedaży we Francji uznano za nieskuteczny lub szkodliwy
Od roku sprawdzano we Francji
tych zasad czuwałaby specjalna komisja. W kolejce po certyfikat functional foods czekają już kolejne gatunki chleba. Analitycy zapowiadają pojawienie się innych rodzajów takich produktów: zwyczajny żółty ser ma być już wkrótce mniej słony. Zwolennicy functional foods podkreślają jednak, że właściwości lecznicze i profilaktyczne nie będą osiągane kosztem walorów smakowych. Funkcjonalna żywność to również szansa dla alergików - mleko owsiane z powodzeniem zastępuje mleko krowie, a przy okazji obniża poziom cholesterolu i zawiera antyutleniacze. Po chleb XXI w. do apteki?<br>&lt;au&gt;Marzena Hausman Sztokholm&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;Apteka strachu&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;Co czwarty lek dopuszczony do sprzedaży we Francji uznano za nieskuteczny lub szkodliwy&lt;/&gt;<br>Od roku sprawdzano we Francji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!