Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sprostają konkurencji, po prostu sprzedadzą lub oddadzą ziemię i przejdą na spokojne renty strukturalne, czyli - garnuszek Brukseli.

Gwałtownie bulgocze nie tylko między starą a nową Unią. Odbywa się też wielki transfer dochodów wewnątrz naszego kraju.

Na wieś płyną dwa wielkie strumienie pieniędzy. Z miasta - w postaci nieuchronnie wyższych cen za żywność. Oraz z Brukseli - dopłaty bezpośrednie (zostaną wypłacone w grudniu) i różnego typu fundusze pomocowe. Na wsi - mimo przejściowych zachmurzeń - zaczyna się poprawiać. To dobrze. Także dla polskiej polityki.

Plon niesiemy, plon

* W ubiegłym roku zebraliśmy 23,4 mln ton zbóż i do zaspokojenia potrzeb krajowych zabrakło nam ok. 3 mln
sprostają konkurencji, po prostu sprzedadzą lub oddadzą ziemię i przejdą na spokojne renty strukturalne, czyli - garnuszek Brukseli.<br><br>Gwałtownie bulgocze nie tylko między starą a nową Unią. Odbywa się też wielki transfer dochodów wewnątrz naszego kraju.<br><br>Na wieś płyną dwa wielkie strumienie pieniędzy. Z miasta - w postaci nieuchronnie wyższych cen za żywność. Oraz z Brukseli - dopłaty bezpośrednie (zostaną wypłacone w grudniu) i różnego typu fundusze &lt;orig&gt;pomocowe&lt;/&gt;. Na wsi - mimo przejściowych zachmurzeń - zaczyna się poprawiać. To dobrze. Także dla polskiej polityki.<br><br>&lt;tit&gt;Plon niesiemy, plon&lt;/&gt;<br><br>* W ubiegłym roku zebraliśmy 23,4 mln ton zbóż i do zaspokojenia potrzeb krajowych zabrakło nam ok. 3 mln
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego