Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy ekonomiczne
Rok: 2004
zagraniczni, jak supermarkety, nie są uczciwą konkurencją wobec polskich sieci handlowych, gdyż korzystają z wieloletnich ulg podatkowych.
Eksport do krajów Unii obwarowany jest niezliczonymi przepisami i normami, które blokują drogę wielu producentom, których nie stać na dostosowanie się do norm technologicznych wyznaczanych przez UE. Nie oznacza to wcale, że np. żywność w krajach Unii jest zdrowsza. Przeciwnie, stopień chemizacji polskiego rolnictwa jest dużo niższym, a żywność tańsza. Gdyby zostały zachowane reguły wolnego rynku, żywność ta okazałaby się o wiele bardziej konkurencyjna w porównaniu z produkowaną przemysłową żywności sprzedawaną w UE.
Kolejną sprawą jest deregulacja rynku usług. Doktryna liberalizmu zakład, że wszystkie
zagraniczni, jak supermarkety, nie są uczciwą konkurencją wobec polskich sieci handlowych, gdyż korzystają z wieloletnich ulg podatkowych.<br>Eksport do krajów Unii obwarowany jest niezliczonymi przepisami i normami, które blokują drogę wielu producentom, których nie stać na dostosowanie się do norm technologicznych wyznaczanych przez UE. Nie oznacza to wcale, że np. żywność w krajach Unii jest zdrowsza. Przeciwnie, stopień chemizacji polskiego rolnictwa jest dużo niższym, a żywność tańsza. Gdyby zostały zachowane reguły wolnego rynku, żywność ta okazałaby się o wiele bardziej konkurencyjna w porównaniu z produkowaną przemysłową żywności sprzedawaną w UE.<br>Kolejną sprawą jest deregulacja rynku usług. Doktryna liberalizmu zakład, że wszystkie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego