Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przez Brukselę, a także NCTS, który zapewnia zarządzanie tranzytem. Systemy komputerowe to wielki kłopot dla Litwy, Łotwy, Estonii i Słowenii. Za namową ONZ kraje te wprowadziły rozwiązania, które dziś są całkowicie niezgodne z unijnymi.
Gotowa jest także infrastruktura. Najważniejsze przejścia zaopatrzono m.in. w laboratoria pozwalające na sprawdzenie, czy importowana żywność spełnia unijne normy sanitarne. Na naszych przejściach granicznych będzie więcej instalacji do prześwietlania ciężarówek niż w krajach "15".
Mimo wszystko polscy eksperci obawiają się, że nie uda się całkowicie powstrzymać przemytu. Różnica w cenach papierosów i alkoholu stwarza zbyt dużą pokusę.
Wyjątkowo trudne będzie także rejestrowanie wywożonych na wschód produktów
przez &lt;name type="place"&gt;Brukselę&lt;/&gt;, a także NCTS, który zapewnia zarządzanie tranzytem. Systemy komputerowe to wielki kłopot dla &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Łotwy&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Estonii&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Słowenii&lt;/&gt;. Za namową &lt;name type="org"&gt;ONZ&lt;/&gt; kraje te wprowadziły rozwiązania, które dziś są całkowicie niezgodne z unijnymi.<br>Gotowa jest także infrastruktura. Najważniejsze przejścia zaopatrzono m.in. w laboratoria pozwalające na sprawdzenie, czy importowana żywność spełnia unijne normy sanitarne. Na naszych przejściach granicznych będzie więcej instalacji do prześwietlania ciężarówek niż w krajach "15".<br>Mimo wszystko polscy eksperci obawiają się, że nie uda się całkowicie powstrzymać przemytu. Różnica w cenach papierosów i alkoholu stwarza zbyt dużą pokusę.<br>Wyjątkowo trudne będzie także rejestrowanie wywożonych na wschód produktów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!