Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
nasz rynek. Byłaby to doskonała okazja do wycofania się z opłat wyrównawczych na żywność, które przyczyniły się do tak wielkiego i niekontrolowanego wzrostu jej cen. Rząd zdecydował inaczej.

Opłaty zostaną wmontowane w cła, na skutek czego stawki celne znacznie wzrosną. Mimo to wicepremier, a zarazem minister rolnictwa, zapewnia, że... ceny żywności nie wzrosną. Mają nas przed tym ochronić kontyngenty. Firmy, którym zostaną one przyznane, będą mogły za sprowadzoną z zagranicy żywność zapłacić cło mniejsze niż przewiduje tabela. Na handlu importowaną żywnością zarobi więc ten, kogo wskaże urzędnik.

Przetargi dla firm, ubiegających się o przyznanie kontyngentu, będzie organizować Agencja Rynku Rolnego, obsadzona
nasz rynek. Byłaby to doskonała okazja do wycofania się z opłat wyrównawczych na żywność, które przyczyniły się do tak wielkiego i niekontrolowanego wzrostu jej cen. Rząd zdecydował inaczej.<br><br>Opłaty zostaną wmontowane w cła, na skutek czego stawki celne znacznie wzrosną. Mimo to wicepremier, a zarazem minister rolnictwa, zapewnia, że... ceny żywności nie wzrosną. Mają nas przed tym ochronić kontyngenty. Firmy, którym zostaną one przyznane, będą mogły za sprowadzoną z zagranicy żywność zapłacić cło mniejsze niż przewiduje tabela. Na handlu importowaną żywnością zarobi więc ten, kogo wskaże urzędnik.<br><br>Przetargi dla firm, ubiegających się o przyznanie kontyngentu, będzie organizować Agencja Rynku Rolnego, obsadzona
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego