Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
trzyprocentowym VAT objęte zostały wyliczone przez ustawę "nieprzetworzone produkty rolne", m.in.: nabiał, drób, ryby i przetwory rybne (z wyłączeniem konserw), mleko, miód pszczeli, owoce i warzywa, produkty gospodarki leśnej i łowieckiej, wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego.

Prawo (ale nie obowiązek) do zryczałtowanego zwrotu części podatku VAT mają wszyscy producenci żywności. Rolników, którzy zechcą z niego skorzystać, ustawa zwalnia z obowiązku rejestrowania się, wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji sprzedaży, składania w urzędach skarbowych deklaracji podatkowych VAT-7. Te obowiązki ciążą na kupującym, rolnik musi jedynie posiadać konto bankowe, na które będzie odtąd przelewana należność powiększona o VAT.

Skorzystanie z ryczałtu jest dobrowolne
trzyprocentowym VAT objęte zostały wyliczone przez ustawę "nieprzetworzone produkty rolne", m.in.: nabiał, drób, ryby i przetwory rybne (z wyłączeniem konserw), mleko, miód pszczeli, owoce i warzywa, produkty gospodarki leśnej i łowieckiej, wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego.<br><br>Prawo (ale nie obowiązek) do zryczałtowanego zwrotu części podatku VAT mają wszyscy producenci żywności. Rolników, którzy zechcą z niego skorzystać, ustawa zwalnia z obowiązku rejestrowania się, wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji sprzedaży, składania w urzędach skarbowych deklaracji podatkowych VAT-7. Te obowiązki ciążą na kupującym, rolnik musi jedynie posiadać konto bankowe, na które będzie odtąd przelewana należność powiększona o VAT.<br><br>Skorzystanie z ryczałtu jest dobrowolne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego