Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 16
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
w przyszkolnym gospodarstwie, lecznicach weterynaryjnych oraz w zakładach mięsnych. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, w trakcie nauki mogą uzyskać prawo jazdy kat. B. Technikum przygotowuje do pracy w służbie weterynaryjnej oraz w przemyśle rolno-spożywczym. Daje możliwość kontynuacji kształcenia na studiach wyższych.
5-letni cykl nauki ma również technikum technologii żywności. W programie nauczania są między innymi takie przedmioty jak: technologia, mikrobiologia, analiza żywności, podstawy ekonomii, zarządzania firmą czy marketingu. Szkoła daje możliwość uzyskania prawa jazdy. Przygotowuje do pracy w laboratoriach analitycznych zakładów przemysłowych oraz w stacjach sanit.-epidemiologicznych. Po zdaniu matury można kontynuować naukę na studiach wyższych.
Tych, którzy chcą
w przyszkolnym gospodarstwie, lecznicach weterynaryjnych oraz w zakładach mięsnych. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, w trakcie nauki mogą uzyskać prawo jazdy kat. B. Technikum przygotowuje do pracy w służbie weterynaryjnej oraz w przemyśle rolno-spożywczym. Daje możliwość kontynuacji kształcenia na studiach wyższych.<br>5-letni cykl nauki ma również technikum technologii żywności. W programie nauczania są między innymi takie przedmioty jak: technologia, mikrobiologia, analiza żywności, podstawy ekonomii, zarządzania firmą czy marketingu. Szkoła daje możliwość uzyskania prawa jazdy. Przygotowuje do pracy w laboratoriach analitycznych zakładów przemysłowych oraz w stacjach sanit.-epidemiologicznych. Po zdaniu matury można kontynuować naukę na studiach wyższych.<br>Tych, którzy chcą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!