Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 09.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
zakupów.

Nadal w górę

- 1,3 proc. w ciągu miesiąca to duży wzrost - twierdzi Krzysztof Dzierżawski z Centrum im. Adama Smitha. - Chociaż wróżby z jednostkowej informacji mogą być ryzykowne, to sądzę, że początek roku przyniósł nam dwucyfrową inflację.
Podobnie sądzi Mirosław Gronicki z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. - Wysoki wzrost cen żywności z pewnością przełoży się na wyższą inflację - stwierdził. - Ceny żywności rosną tak, jak w grudniu, chociaż świąteczny okres wzmożonych zakupów mamy za sobą. Prawdopodobnie już w styczniu poziom inflacji przekroczył 10 proc.

Zawinił deficyt...

- Należy jednak pamiętać, że wzrost cen żywności czy innych artykułów nie jest przyczyną inflacji - tłumaczy Krzysztof
zakupów. <br><br>&lt;tit&gt;Nadal w górę&lt;/&gt;<br><br>- 1,3 proc. w ciągu miesiąca to duży wzrost - twierdzi Krzysztof Dzierżawski z Centrum im. Adama Smitha. - Chociaż wróżby z jednostkowej informacji mogą być ryzykowne, to sądzę, że początek roku przyniósł nam dwucyfrową inflację. <br>Podobnie sądzi Mirosław Gronicki z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. - Wysoki wzrost cen żywności z pewnością przełoży się na wyższą inflację - stwierdził. - Ceny żywności rosną tak, jak w grudniu, chociaż świąteczny okres wzmożonych zakupów mamy za sobą. Prawdopodobnie już w styczniu poziom inflacji przekroczył 10 proc. <br><br>&lt;tit&gt;Zawinił deficyt... &lt;/&gt;<br><br>- Należy jednak pamiętać, że wzrost cen żywności czy innych artykułów nie jest przyczyną inflacji - tłumaczy Krzysztof
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!