Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
w 1917 r. Stany Zjednoczone przystąpiły do I wojny światowej, Hoover zabiegał o to, aby prezydent Wilson mianował go administratorem programu pomocy żywnościowej. Wilson przystał na to i w okresie od sierpnia 1917 r. do czerwca 1919 r. Hoover pełnił funkcję szefa organizacji, zwanej Food Administration.
Wprowadził różne programy oszczędności żywności w USA: dni bezmięsne, dni bezmączne. Proponował oszczędzanie chleba, cukru i innych produktów. Włączył szkoły, kościoły i inne organizacje do współpracy w realizacji jego programu. Żywność szła na cele wojny, dla żołnierzy amerykańskich i dla sojuszników amerykańskich.
W połowie 1919 r. powstała ARA - American Relief Administration (Administracja Pomocy Amerykańskiej), która
w 1917 r. Stany Zjednoczone przystąpiły do I wojny światowej, Hoover zabiegał o to, aby prezydent Wilson mianował go administratorem programu pomocy żywnościowej. Wilson przystał na to i w okresie od sierpnia 1917 r. do czerwca 1919 r. Hoover pełnił funkcję szefa organizacji, zwanej Food Administration.<br>Wprowadził różne programy oszczędności żywności w USA: dni bezmięsne, dni bezmączne. Proponował oszczędzanie chleba, cukru i innych produktów. Włączył szkoły, kościoły i inne organizacje do współpracy w realizacji jego programu. Żywność szła na cele wojny, dla żołnierzy amerykańskich i dla sojuszników amerykańskich.<br>W połowie 1919 r. powstała ARA - American Relief Administration (Administracja Pomocy Amerykańskiej), która
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego