Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
pogan22. Nie gdzie indziej komponował szlachetne pienia Tommaso di Padua. Przecież nie w obrębie murów Bredy opisał Franciscus de Vreis swój hortus conclusus! Ogród jest więc zewnętrzną formą i jawną manifestacją opanowania symetrii przez umysł człowieka, wiedzie go ku prawości oraz uczciwości w postępowaniu i myśleniu. Któż z nas cnotliwego żywota nie pragnie!"

11 maja
Krawczyński grywa na pieskach. Marta dała mi różę własnego chowu. Wyrzuciłem ją do klozetu. Dlaczego zwłoki de Groota ciągle trzymają w tym pokoju na poddaszu?

12 maja
Dziś omówiłem rolę KPP od jej zarania w czasach SDKPiL i PPS, podkreślając wagę hasła obrony zasad solidarności klas
pogan22. Nie gdzie indziej komponował szlachetne pienia Tommaso di Padua. Przecież nie w obrębie murów Bredy opisał Franciscus de Vreis swój hortus conclusus! Ogród jest więc zewnętrzną formą i jawną manifestacją opanowania symetrii przez umysł człowieka, wiedzie go ku prawości oraz uczciwości w postępowaniu i myśleniu. Któż z nas cnotliwego żywota nie pragnie!"<br><br>11 maja<br>Krawczyński grywa na pieskach. Marta dała mi różę własnego chowu. Wyrzuciłem ją do klozetu. Dlaczego zwłoki de Groota ciągle trzymają w tym pokoju na poddaszu?<br><br>12 maja<br>Dziś omówiłem rolę KPP od jej zarania w czasach SDKPiL i PPS, podkreślając wagę hasła obrony zasad solidarności klas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!