130 tysięcy zgłoszeń w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku 2020!

130 tysięcy zgłoszeń w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2020!
Od miesiąca można głosować w plebiscycie PWN na Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Jury plebiscytu stoi przed nie lada zadaniem – liczba zgłoszeń przerosła najśmielsze oczekiwania i już dziś mogą poddać ocenie 130 tysięcy słów i wyrażeń. A przed nami kolejne dni głosowania – zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada za pomocą formularza na stronie sjp.pwn.pl
 
Zwycięskie słowo wyłoni jury plebiscytu w składzie: Marek Łaziński, Ewa Kołodziejek, Anna Wileczek i Bartek Chaciński. Poznamy je na początku grudnia.
 
Zapraszamy także do wzięcia udziału w wirtualnym spotkaniu: Dzbany, jesieniary, alternatywki. Debata o Młodzieżowym Słowie Roku 2020. O języku młodzieży dyskutować będą: Agata Hącia, Marek Łaziński i Bartek Chaciński. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godzinie 19.30. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku: @PWN Moc wiedzy oraz @Noc Księgarń.
 
 
Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku organizowany jest przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wzięli udział w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych słów, które powalczą o tytuł tegorocznego laureata, a także do śledzenia informacji o kolejnych etapach plebiscytu na stronie sjp.pwn.pl oraz na Facebooku: @PWN Moc wiedzy.
 
Dodano: 18.11.2020
 
zgłoś uwagę

Znaleziono w książkach Grupy PWN

Trwa wyszukiwanie...  
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego