1 Księga Królewska

Witam,
jak powinno się pisać: 1 Księga królewska czy 1 księga królewska?
Dziękuję i pozdrawiam
Do niedawna słowniki nie znały dla nazw ksiąg biblijnych wyjątku i zalecały zapis identyczny jak dla innych tytułów. W takim razie należałoby pisać 1 księga królewska. Faktem jest jednak, że takie zapisy spotyka się rzadko, bo tytuły ksiąg biblijnych zapisujemy zwyczajowo wielkimi literami, a zgodnie z tym powinno być 1 Księga Królewska. Zasadę tę formułuje dopiero Wielki słownik ortograficzny PWN (2003).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski