101 Dywizja Powietrznodesantowa

Witam,
chciałbym się dowiedzieć, jak zapisać słownie 101 Powietrznodesantowa – chodzi mi o takie użycie liczebnika, aby w tekście uniknąć powtórzeń. Ma być Sto Pierwsza, Sto pierwsza, a może sto pierwsza?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Oficjalna polska nazwa to 101 Dywizja Powietrznodesantowa. Najprostszym sposobem, aby nie powtarzać pełnej nazwy, jest użycie samego słowa dywizja, przy czym jeśli w tekście mówi się o różnych dywizjach, nazwę tej jednej można pisać wielką literą, np. „Głównym zadaniem Dywizji było…”. Inna możliwość to użycie skrótu 101 DPD. Rozwiązania, które chce Pan zastosować, nie polecam, ale może ma ono jakąś zaletę, której nie widzę. Ponieważ chodzi Panu o zastępczą nazwę własną, myślę, że powinno się ją pisać wielkimi literami, tak jak nazwę oficjalną: „Głównym zadaniem Sto Pierwszej było…”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski