11 butelka i nieczynne

Szanowni Eksperci,
jak zapisać wyrażenie jedenasta butelka w formie skróconej? Czy może mieć ono postać 11-ta butelka, czy po prostu 11 butelka? Jak będzie poprawnie?
Czy w zapisie Niedziela, 11.11.2007 nieczynne pomiędzy datą a słowem nieczynne powinien być jakiś znak przestankowy?
Dziękuję i pozdrawiam
Joanna
Łączenie zapisu cyfrowego z końcówkami fleksyjnymi jest oceniane jako błąd. Możemy napisać np. 11-krotny, ale nie 11-ty. Jak więc postąpić? Ponieważ sformułowanie 11 butelka nie pozostawia wątpliwości, że liczbie odpowiada tu liczebnik porządkowy, zamknięcie kropką liczby nie jest konieczne. Osoby lubiące porządek mogą jednak napisać 11. butelka.
W zapisie Niedziela, 11.11.2007 nieczynne przydałby się myślnik przed słowem nieczynne. Mógłby być też dwukropek, w ostateczności przecinek.
Mirosław Bańko, PWN