16 miast i miasto, które dostanie dziką kartę

Bardzo proszę o informację, jaką formę powinno mieć orzeczenie w takim zdaniu: „16 miast i miasto, które dostanie dziką kartę, powalczą / powalczy o tytuł…”.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Oba składniki frazy podmiotowej mają rodzaj nijaki i wartość liczby pojedynczej, por. „16 nazw powalczy (…)” i „Miasto (…) powalczy (…)”. Są one też semantycznie jednorodne. W zasadzie więc można byłoby użyć w Pani przykładzie orzeczenia w rodzaju nijakim lp. Wydaje mi się jednak, że orzeczenie w lm jest tu bardziej wyraziste, a ponieważ nie ma problemu z ustaleniem jego rodzaju, opowiadam się za formą powalczą.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski