3-krotny i 33-krotny

Witam,
proszę o rozstrzygnięcie, czy zapis wyrazów złożonych przy użyciu cyfr (typu 2-krotnie, 3-letni) jest równoprawny w stosunku do częściej spotykanego słownego: dwukrotnie, trzyletni. Chodzi mi wyłącznie o małe liczby – wydaje mi się w tym wypadku niezręczny.
Z góry dziękuję,
MS
Zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować tego typu zapis wobec małych liczb, ale skracając np. słowo dwukrotny do 2-krotny niewiele się zyskuje. Czy to z użyciem małych, czy też dużych liczb, zapis cyfrowo-słowny stosuje się tylko w tekstach niebeletrystycznych. Więcej o tym – zob. A. Wolański, Edycja tekstów, s. 116.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski