3 lata temu

Szanowni Państwo,
czy użycie frazy 3 lata temu, od dzisiaj ma jakiekolwiek zastosowanie w mowie? Próbuję wytłumaczyć przyjacielowi, że poprawnym użyciem byłoby np. Dzisiaj mija 3 lata od… . Bezskutecznie, dlatego chciałem uzyskać opinii osoby postronnej.
Szanowny Panie,
ma Pan całkowitą rację – mówimy Dziś mijają 3 lata, odkąd… / Dziś mijają 3 lata od… (chociaż w odniesieniu do przyszłości użyjemy już konstrukcji od dzisiaj: Za trzy dni od dzisiaj…).
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski