30-tka?

Czy prawidłowy jest następujący zapis: przed 30-tką? Jeśli tak, to która z form jest prawidłowa: 30-tką, 30-stką czy też 30-ką? I co decyduje o formie „przyrostka”?
Żaden z przytoczonych zapisów nie mieści się w normie starannej polszczyzny. Można ich używać w prywatnych notatkach, ale w tekstach publicznych trzeba używać całego słowa: przed trzydziestką.
Mirosław Bańko