50-lecie

Dzień dobry!
Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie: czy sformułowania (użyte w wydawnictwie związanym z rocznicą) typu 50-lecie miasta, 50-lecie nadania praw miejskich są poprawne, czy może jednak właściwiej byłoby użyć 50. rocznica nadania praw miejskich lub innego?
Pozdrawiam!
50-lecie nadania praw miejskich to równie dobra konstrukcja, co 50. rocznica nadania praw miejskich. Są jeszcze inne możliwości, z których można wybierać zależnie od kontekstu, np. półwiecze miasta, jubileusz 50-lecia naszej uczelni, 50 lat „Manufaktury”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski