500-osobowy

Chciałabym wiedzieć, jak należy prawidłowo odczytać liczebnik w sformułowaniu 500-osobowa grupa kibiców: pięćsetosobowa grupa kibiców czy pięciusetosobowa grupa kibiców?
Wielki słownik ortograficzny PWN ma hasła pięciusetzłotowy i pięćsetletni, daje więc oparcie obydwu modelom. Także w Narodowym Korpusie Języka Polskiego można znaleźć konstrukcje obu rodzajów, wystarczy użyć kwerend 'pięciuset.+y' i 'pięćset.+y' w wyszukiwarce Poliqarp). Może więc Pani mówić o pięciusetosobowej grupie kibiców i pięćsetosobowej grupie kibiców.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski