76 uczestników

Jak przeczytać liczbę 76 określającą, ile osób bierze udział w festiwalu: 76 uczestników, 76 osób?
Liczebnik w wyrażeniu 76 osób odczytamy zawsze „siedemdziesiąt sześć”. W wyrażeniu 76 uczestników zaś może występować liczebnik główny w rodzaju męskoosobowym (siedemdziesięciu sześciu) lub liczebnik zbiorowy, wskazujący na to, że mowa grupie różnopłciowej (siedemdziesięcioro sześcioro).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski