skróty od: północno-wschodni, północny wschód

Dzień dobry!
Jaki zapis skrótowy stosuje się w odniesieniu do określeń: 1. północno-wschodni, 2. północny wschód (i analogicznych)? Czy w pierwszym przypadku będzie to zapis z myślnikiem (pn-wsch.? pn.-wsch.? brak spacji przed i po myślniku?), a w drugim bez (pn. wsch.)?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Z pozdrowieniami,
Ewa z Poznania
Skrótem wyrazu północno-wschodni, wymienianym przez Wielki słownik ortograficzny PWN, jest płn.-wsch., ale w zgodzie z tym słownikiem może też być pn.-wsch. Wewnątrz tego skrótu nie występuje myślnik (pauza), tylko łącznik (dywiz), który jest krótką kreską bez spacji z obu stron.
Wspomniany słownik nie podaje skrótu dla wyrażenia północny wschód, ale zgodnie z odpowiednimi regułami musielibyśmy skrócić je do płn. wsch. lub pn. wsch.
Jan Grzenia