sobótka czy Sobótka?

Która pisownia jest właściwsza: Pieśń świętojańska o sobótce czy Pieśń świętojańska o Sobótce? L. Szczerbicka-Ślęk we wstępie do BN-owskiego wydania Pieśni Jana Kochanowskiego konsekwentnie stosuje małą literę. Jednak u Juliana Krzyżanowskiego, Janusza Pelca i w wielu innych źródłach spotykam się z tą drugą wersją, w której Sobótka została potraktowana jako nazwa własna (bo tym chyba należy tłumaczyć zapis dużą literą).
Sobótka w słownikach ortograficznych PWN jest przytaczana małą literą z glosą obrzęd. Jednak nazwy świąt wg zasad pisowni obecnych w tychże słownikach należy pisać wielkimi literami. Wybór pisowni zależy więc od tego, jak zainterpretować sobótkę / Sobótkę.
We współczesnych tekstach – jak pokazuje Korpus Języka Polskiego PWN – przeważa pisownia małą literą i taką pisownię należy uznać za podstawową.
Mirosław Bańko, PWN