m. jak mieszkanie

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy w adresie przy skrócie słowa mieszkania stawiamy kropkę? Wg słownika skróty składające się z pierwszej litery należy kończyć kropką (np. s.strona), ale mnie zawsze uczono, że porawnie wygląda adres ul. Plantowa 12 m 1. Bardzo proszę o wyjaśnienie tej wątpliwości.
Zwyczaj rzeczywiście jest taki, że toleruje brak kropki po wymienionym skrócie. Zarówno jednak słowniki poprawnej polszczyzny PWN, jak i mniej pryncypialny Słownik polskich skrótów i skrótowców Jerzego Podrackiego nie przewidują, aby kropki w tym skrócie mogło nie być. Zatem – stawiajmy ją, zwłaszcza gdyby miało to decydować o naszym wizerunku w oczach innych osób.
Mirosław Bańko, PWN