niderlandzki czy holenderski?

Który z języków jest językiem urzędowym w Holandi – holenderski czy niderlandzki? W kilku miejscach znalazłem informację, że w Polsce przyjęło nazywać się język, którym posługują się Holendrzy, holenderskim. Inne źródła podają zaś, że jest to błąd i powinniśmy mówić wyłącznie o języku niderlandzkim, holenderski pozostawiając na określenie miejscowego dialektu. W Polsce nie stosujemy jednak oficjalnie nazwy Niderlandy, a np. w przypadku Włoch nie mówimy o języku italijskim. Jak to dokładnie jest?
Językiem niderlandzkim mówi się głównie w Holandii i w Belgii. W tej pierwszej bywa on określany jako holenderski, w tej drugiej jako flamandzki, jego oficjalną nazwą jest jednak niderlandzki (po niderlandzku – nederlands).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski