kropka po liczebnikach porządkowych

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy w nazwie 2 dywizjon lotniczy lub np. 25 eskadra lotnicza czy 5 brygada pancerna stawia się kropkę po liczebniku? Dlaczego w oficjalnej pieczątce dywizjonu nie ma kropki, a w gazetach np. Polska Zbrojna lub książce Michała Fijałka 27. WOŁYŃSKA DYWIZJA PIECHOTY AK, lub niektórych podpisach w TVP stawia się kropkę? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nikt na to pytanie nie potrafi dać mi odpowiedzi zadowalającej.
Z góry serdecznie dziękuję.
Nie wiem, czy moja odpowiedź Pana zadowoli, ale kropkę po liczebnikach porządkowych zapisanych słownie stawia się albo nie – zależnie od tego, czy jest potrzebna. Dzięki kropce możemy wyraźnie zaznaczyć, że dana liczba oznacza liczebnik porządkowy, a nie główny. Ale gdy z kontekstu wynika, że tylko jedna interpretacja jest możliwa, kropka bywa pomijana. Na przykład zwyczajowo pomija się ją w datach po numerze dnia: 10 czerwca 2002 itp. Jeśli chodzi o nazwy jednostek wojskowych, to liczebników porządkowych zwykle nie zamyka się kropką.
Dodajmy, że wskazana tu swoboda w użyciu kropki dotyczy liczebników zapisanych za pomocą cyfr arabskich. Po cyfrach rzymskich z zasady nie stawia się kropki.
Mirosław Bańko