przymiotniki dzierżawcze

Szanowni Państwo,
czy to prawda, że polskie przymiotniki dzierżawcze od imion mają zabarwienie nie tylko archaiczne (zob. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=13752), ale również ludowe?
Z poważaniem
słowacki czytelnik
Prawda, w gwarach ludowych często przechowują się archaiczne formy językowe. Wyrażenia typu Kaśczyn mąż ‘mąż Kaśki’, Maćkowa żona ‘żona Maćka’ zostaną uznane za gwarowe, o ile użyli ich ludzie mówiący gwarą. W mowie pozostałych Polaków ich użycie zostanie uznane za stylizację, zabawę językową, żart itp.
Jan Grzenia